wszystko wskazuje , że jest już po sezonie

Rozgrywki nie będą wznowione. Sezon zakończy się awansami, ale nie będzie spadków – takie są najnowsze, na razie nieoficjalne  doniesienia. 

 

Choć w środę (15 kwietnia) wydawało się, że na decyzję w sprawie rozstrzygnięcia sezonu 2019/20 jeszcze poczekamy (miała zapaść do 11 maja), to już dziś pojawiły się informacje, że wznowienia rozgrywek nie będzie.

 

Na mediach społecznościowych jednego z klubów Dolnego Śląska pojawiła się informacja, że zapadła również decyzja co do tego, jak zakończony będzie bieżący sezon. Kluby miały otrzymać ją od prezesa DolZPN Andrzeja Padewskiego.

Według tych doniesień, sezon zostanie zakończony według obecnych tabel w poszczególnych klasach rozgrywkowych. Drużyny, które wywalczył awans zagrają w wyższych ligach, nie będzie natomiast spadków do niższych lig. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, sezon 2020/21 rozpocznie się na początku sierpnia.

Istotna jest tutaj informacja przekazana właśnie przez prezesa Padewskiego , ponieważ to właśnie były przewodniczący Komisji Piłki Kobiecej jako jedyny był zwolennikiem unieważnienia sezonu. Reszta OZPN była za zakończeniem sezonu z aktualnymi tabelami.

Trudno dywagować , czy takie stanowisko dotknie również piłki kobiecej, ponieważ pamiętać należy, że w tym roku rozpoczęła się reforma, a co z tym idzie spadki miały być dość liczne. Brak spadków w tym rozumieniu blokowałby całą reformę.