Rybnik w „16” Mistrzostw Polski Młodziczek

Wyjazd na finał strefowy makroregionalny Mistrzostw Polski Młodziczek był dla naszej młodej drużyny sporym sukcesem. Młodziczki, to rocznik 2004, a w naszej drużynie dziewczęta w tym wieku to jedynie 1/3 wszystkich zgłoszonych. 2/3 to mieszaka 2005 i 2006.

Trafiliśmy do bardzo silnej grupy z SMS Łódz, AZS Wrocław i Rolnikiem Głogówek. Wszystkie te drużyny reprezentują ośrodki od lat znane w całej Polsce z doskonałego szkolenia młodzieży. Łódź i Wrocław w dodatku to drużyny z internatami, mogącymi sobie pozwolić na selekcję z innych regionów.

Mając świadomość z kim przyjdzie nam się mierzyć, jechaliśmy…. po naukę.

Szansę zwietrzyliśmy już w pierwszym meczu z Wrocławiem, gdzie to nasza drużyna miała więcej okazji , a po bramce Kingi Abrachamczyk wyszliśmy na prowadzenie. W końcówce przez nieuwagę tracimy bramkę, ale wynik był dla nas nadzieją przed kolejnymi meczami.

W starciu z Łodzią dziewczyny walczyły dzielnie, tracąc bramkę dopiero w końcówce pierwszej części. W drugiej dziewczyny opadły z sił ,ponieważ graliśmy mecz po meczu ( rywalki miały mecz przerwy) i niestety straciliśmy kilka głupich bramek. Nagrodą za walkę, była piękna bramka Emilki Kożuch, która z blisko połowy boiska lobuje bezradną bramkarkę rywalek. 5-1 to nie wynik marzeń, jednak biorąc pod uwagę, że graliśmy tak naprawdę z reprezentacją województwa łódzkiego, drużyną starszą ( wszystkie 2004) i silniejszą fizycznie, nie mamy co narzekać . Dziewczyny dały z siebie wszystko  i to najważniejsze.

Ostatni mecz to walka z gospodarzem o 2 miejsce w turnieju. Zwycięzca jedzie dalej. Frelki zdominowały boisko, grały spokojnie i mądrze. Wygrywamy pewnie 2-0. Na boisku pokazały się wszystkie dziewczyny. Szczególnie możliwość zagrania całej „14” cieszy, dzięki czemu nawet najkrócej trenujące, mogły nabrać kolejnych doświadczeń.

Był to 3 etap eliminacji . Na razie tylko mecz z Łodzią nie rozstrzygnął się na naszą korzyść. 5 zwycięstw, 2 remisy i tylko 1 porażka

Jedziemy dalej z Łodzią, a dziewczyny obiecują, że to nie było ich ostatnie słowo w tych mistrzostwach.

Na początku było blisko 150 drużyn w eliminacjach. Została „16” , w tym my

Brawo Frelki, jesteście wielkie