Kolejny etap w rozwoju Klubu

Od 1 września ( a tak naprawdę od 4 w tym roku) Klub wykona kolejny, duży krok w rozwoju.

Startujemy z klasami sportowymi w szkole podstawowej.  W roku ubiegłym wystartowała klasa I w gimnazjum .  W związku z reformą edukacji gimnazja „idą” do likwidacji, więc aby nie stracić 2 lat w rozwoju zawodniczek ( gdyby klasy powstawały w liceach) , musieliśmy podjąć zdecydowane kroki.

Utworzenie klas sportowych w nowej szkole podstawowej to nie lada wyczyn. Przejście do gimnazjum było naturalnym etapem. Dzieci i tak zmieniały środowisko. Teraz, kiedy podstawówki wydłużono do 8 lat , przekonanie , szczególnie rodziców ro zmiany szkoły jest zadaniem trudnym. Mało tego , przeszkodą tutaj są również same szkoły, której dyrekcja nie chce się pozbywać uczniów. Nie można więc robić oficjalnych promocji projektu w szkołach.

Mimo to w Zespole Szkół nr 6 a Orzepowickiej startujemy z klasą 6, oraz kilkoma zawodniczkami w klasie 5 i 7.

Na tej bazie utworzymy osobną grupę szkoleniową. Sukcesy rocznika 2003 ( I gimnazjum) spowodowały, że nowa grupa będzie miała status klasy mistrzostwa sportowego, a co za tym idzie aż 16 treningów w tygodniu.

Trenerem tej grupy została Daria Antończyk. Wybitna piłkarka, reprezentanta Polski, kilkukrotna Mistrzyni Polski. Co ważne , dziewczyna z naszego regionu.

Jesteśmy przekonani, że praca w takich warunkach, z takim pedagogiem w takim zakresie godzin , musi przynieść wynik w postaci wyników.

Co istotne. Klasy już powstały, ale nadal można do nich dołączyć, Dlatego dziewczęta z roczników 2004,2005,2006 , które chcą sprawdzić swoich sił w naszym Klubie.