a co po Mistrzostwie Śląska U 16 ?

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku wygraliśmy Śląską Ligę Juniorek u16. Jak już pisaliśmy była to totalna deklasacja rywalek. Co należy podkreślić w tym roku mieliśmy jeszcze młodszą drużynę niż w ubiegłym. Jednak co ważne , najmłodsze w przedziale tej grupy , czyli 2004 wniosły sporo w efekt końcowy, a Julka Krzyżok została najlepszym strzelcem drużyny. Jesteśmy znacznie silniejszą drużyną niż przed rokiem. Wszystkie dziewczyny się rozwijają, a drużyna dodatkowo została wzmocniona.

Awansujemy jako jedyni  z ligi . Regulamin tegoroczny gwarantuje 4 miejsce dla najlepszych z ubiegłego roku. Nie wiadomo czy wystartuje SWD Wodzisław, jeśli jednak nie przystąpią do rozgrywek, ich miejsce zajmie Polonia Tychy.

Z grupy łódzkiej awans przed rozgrywkami miał SMS Łódź, mimo to grupe bezapelacyjnie wygrały młode Łodzianki. Astoria to nieznany rywal, a spotkamy się z nimi na pewno, bo nawet jeśli rezerwy Łodzi je wyprzedzą, to i tak regulamin wyklucza udział dwóch drużyn z jednego klubu

W grupie opolskiej zaskoczenie. Awans uzyskuje Brzeg. Zespół dobrze radzi sobie w III lidze, a hegemonia Rolnika na Opolszczyźnie to już historia. Powstaje sporo klubów, więc i poziom się podnosi.

 

Nie znamy sytuacji na Dolnym Śląsku. Nigdzie nie ma informacji o tamtejszej lidze U16. Wrocław zajął miejsce 2 a Bielawa 3 w ubiegłym roku.

Wrocław zatem ma gwarantowany udział w MLJM wiosną. Bielawa swymi juniorkami młodszymi  przystąpiła do MP juniorek, a regulamin wyklucza udział tych samych dziewcząt w obu tych rozgrywkach..

Aktualna lista

UKS Łódz

Astoria Szczerców

TS ROW

SWD Wodzisław ( Polonia Tychy w przypadku rezygnacji SWD)

AZS Wrocław

Bielawianka Bielawa

w przypadku rezygnacji Bielawy jej miejsce zajmie  2 drużyna z Opolszczyzny czyli Rolnik. Trudno powiedzieć, czy Zwiazek pozostanie przy tych 6 drużynach, czy dwie pozostałe rozlosuje z 3 „trzecich” miejsc poszczególnych lig.