Szachy w Słomnikach

Ci , którzy dziś zobaczyli TS ROW w Słomnikach muszą przyznać – Rybnik będzie silny.

Nie chodzi tutaj o jakiś mega wzrost naszych umiejętności. Tego nie wiemy, bo sezon startuje. Chodzi bardziej o to , że dziewczyny zaczynają myśleć jak zawodnicy futsalu. Do Słomnik pojechaliśmy osłabieni brakiem Słowaczek, nietrenującej Darii Pluty  oraz przebywającej na kadrze młodzieży.  Osiem dziewczyn z pola, w tym debiutujące : Dominika Rosak i Żaneta Sobota. Po drugiej stronie 3 pełne „czwórki”.

Agata  już w 2 minucie otwiera wynik. Spokojnie gramy, ba nawet oddajemy pole . Więcej z gry mają Słomniki. Nie szalejemy, gramy mądrze. W bramce jak zwykle super Andżelika. Na przerwę schodzimy przy naszym 0-1 .W 2 minucie drugiej części Aneta Szymanowska podwyższa na 0-2 . Nadal pierwsze „4” szarpie, druga „4” broni. Tak do 30 minuty. Zaczynamy zmieniać się dwójami, nie całymi czwórkami.  Zaczyna się wymiana i mamy kolejne swoje szanse. na 5 minut przed końcem gospodynie zaczynają grać „lotnym bramkarzem” my mądrze się bronimy , utrzymując się długo  przy piłce  w miarę możliwości .  Na 3 minuty przed końcem wykorzystujemy błąd miejscowych i Dominika Rosak podwyższa ma 0-3. Wynik zamyka Agata Sobkowicz. 0-4 . Koniec.

Mądry mecz, a co najważniejsze widoczne dobrze przygotowanie fizyczne. Pierwsza „4” na boisku spędziła ok 23-24 minut . Rywalki było znacznie więcej,  a  nasze im do końca nie ustępowały.

W niedzielę gramy jeszcze bez młodych, bo te walczą w MP we Wrocławiu, ale za dwa tygodnie z Katowicami będziemy mega silni , w dodatku w komplecie.