34 miejsce w Polsce w szkoleniu za rok 2017.

34 miejsce w Polsce zajął nasz klub w klasyfikacji Federacji sportu młodzieżowego. Zdobyliśmy 16,12 pkt na które złożyły się:

12 pkt za vice Mistrzostwo Śląska w kategorii U13 ( w tej kategorii wiekowej nie otrzymuje się punktów za zdobycze w MP, w których zdobyliśmy miejsce 9-12)

4,12 pkt, to wkład naszych dziewczyn U16 w wynik Śląska na MP, miejsce   9-12

Mimo że 5 naszych dziewczyn wraz ze Śląskiem zdobyły brązowy medal MP Regionów, ten medal tez nie jest zaliczany do punktacji.

Punktacja byłaby wyższa, ponieważ nasze U16, które wygrywając Mistrzostwo Śląska awansowały do Makroregionu, w decydującym meczu przegrały i tym samym nie zajęły miejsce 4 w tejże lidze. W ten sposób rzutem na taśmę straciliśmy 16 pkt. Gdyby nie to mielibyśmy miejsce w pierwszej 20 . Mimo to lokata nasz jest dobrym prognostykiem na lata kolejne. Warto dodać, że szkoleniem w Polsce zajmuje się blisko 300 kobiecych klubów. W tej klasyfikacji punkty zdobyło 145 klubów.

Przykre jest to, że nadal PZPN nie docenia wyników w futsalu i tych punktów nie wlicza do tejże klasyfikacji. Za vice Mistrzostwo Polski U14 mielibyśmy aż 80 punktów,  co dałoby nam miejsce … 4 :(.

Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Do rocznika 2010 mamy ciągłość szkolenia dziewcząt. To musi dać wyniki na przyszłość 🙂